İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Mutluluğumuzu paylaşıyoruz


İMKANDER, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ihityaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Mutluluğumuzu paylaşıyoruz

İMKANDER, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerine yönelik insani yardım faaliyetlerine devam ederek orada bulunan ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Suriye'de TSK'nın terörden arındırdığı bölgelerde bulunan yüzlerce ihtiyaç sahiplerine temel gıda maddeleri içeren erzak yardımı dağıtıldı.

Ekiplerimiz, Türkiye'de bulunan başta Kafkasya'lı, Orta Asya'lı ve Suriyeli muhacirlere yönelik her ay düzenli olarak erzak yardımı ulaştırmaya Ramazan'da da devam ediyor.

İMKANDER ekipleri, Ramazan'ın ayı boyunca kumanya dağıtımlarını sürdürüyorlar. İstanbul'da Kafkasya'lı ve Orta Asya'lı muhacirlerin yoğun bulunduğu Başakşehir Kayaşehir bölgesinde muhacirlere, erzak yardımı ve marketlerde alışveriş yapabilecekleri hediye kartları dağıttı.

Erzak yardımlarını Kara Kıta'da da sürdürüyoruz

Türkiye'ye komşu olan bölgelerde insani faaliylerimizi sürdürürken, bize mesafe olarak uzak olan ancak kalplerimizin bir olduğu Afrika'daki mazlumları da unutmuyoruz.

Açlık ve susuzluğun yaşandığı Afrika'da erzak yardımlarımızın yanı sıra su kuyuları ve mescitler açarak oradaki ihityaç sahibi halka da umut olmaya çalışıyoruz.

Binlerce ihtiyaç sahibiyle birlikte iftarlarımızı açıyoruz

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da Afrika'da, Suriye'de ve Gaziantep'te kurulan sofralarda binlerce ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kuruluyor. Bu soflarda binlerce ihtiyaç sahibiyle birlikte iftarlarımızı açıyoruz.Buralara milletimizin duasını ve selamını bu coğrafyalara iletiyoruz.

 

Sizleri de bu hayır kervanına katılmaya davet ediyoruz;

[ ERZAK BAĞIŞI ]              [ İFTAR SOFRALARINA KATKI ]              [ FİTRE BAĞIŞI ]

 

 


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarınızı Afrika'ya ulaştırıyoruz

İMKANDER her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanında Kurban organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. Afrika'da Kurban Hisse Bedeli 3.500 TL olarak belirlendi.

Ramazan'da mazlum coğrafyalardaydık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), mübarek Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerinde bulundu.

Soframızı kardeşlerimizle bölüşüyoruz

İMKANDER olarak Ramazan ayı boyunca Afrika'da iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacağız.

Gazze de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz

İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze halkına sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.