İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Mutluluğumuzu paylaşıyoruz


İMKANDER, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ihityaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Mutluluğumuzu paylaşıyoruz

İMKANDER, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerine yönelik insani yardım faaliyetlerine devam ederek orada bulunan ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Suriye'de TSK'nın terörden arındırdığı bölgelerde bulunan yüzlerce ihtiyaç sahiplerine temel gıda maddeleri içeren erzak yardımı dağıtıldı.

Ekiplerimiz, Türkiye'de bulunan başta Kafkasya'lı, Orta Asya'lı ve Suriyeli muhacirlere yönelik her ay düzenli olarak erzak yardımı ulaştırmaya Ramazan'da da devam ediyor.

İMKANDER ekipleri, Ramazan'ın ayı boyunca kumanya dağıtımlarını sürdürüyorlar. İstanbul'da Kafkasya'lı ve Orta Asya'lı muhacirlerin yoğun bulunduğu Başakşehir Kayaşehir bölgesinde muhacirlere, erzak yardımı ve marketlerde alışveriş yapabilecekleri hediye kartları dağıttı.

Erzak yardımlarını Kara Kıta'da da sürdürüyoruz

Türkiye'ye komşu olan bölgelerde insani faaliylerimizi sürdürürken, bize mesafe olarak uzak olan ancak kalplerimizin bir olduğu Afrika'daki mazlumları da unutmuyoruz.

Açlık ve susuzluğun yaşandığı Afrika'da erzak yardımlarımızın yanı sıra su kuyuları ve mescitler açarak oradaki ihityaç sahibi halka da umut olmaya çalışıyoruz.

Binlerce ihtiyaç sahibiyle birlikte iftarlarımızı açıyoruz

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da Afrika'da, Suriye'de ve Gaziantep'te kurulan sofralarda binlerce ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kuruluyor. Bu soflarda binlerce ihtiyaç sahibiyle birlikte iftarlarımızı açıyoruz.Buralara milletimizin duasını ve selamını bu coğrafyalara iletiyoruz.

 

Sizleri de bu hayır kervanına katılmaya davet ediyoruz;

[ ERZAK BAĞIŞI ]              [ İFTAR SOFRALARINA KATKI ]              [ FİTRE BAĞIŞI ]

 

 


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.