Suriye Acil Yardım

Suriye Acil Yardım

0 ₺
0.01%
129 KİŞİ BU PROJEYE DESTEK VERDİ
Bağış Sepetiniz

Sepetiniz şu anda boş

  • Bir sepette farklı kişi ve amaçlar için bağış yapabilirsiniz
  • Sepetiniz için her ay otomatik tekrarlanma talimatı verebilirsiniz
  • Kayıtlı kullanıcı olarak yaptığınız tüm bağışları takip edebilirsiniz

2011 yılında başlayan iç savaş sebebiyle milyonlarca Suriyeli mülteci durumuna düşerken, 1 milyona yakın insan da hayatını kaybetti.

Ülkede şu anda yüz binlerce insan ise İdlib, El Bab, Azez, Çobanbey, Cerablus ve Afrin gibi rejimin kontrolünde bulunmayan bölgelerde mülteci kamplarında yaşamlarını sürdürüyor.

İMKANDER ekipleri, ağır koşullar altında yaşam mücadelesi veren Suriye Halkına gıda, yiyecek, yakacak ve diğer tüm temel insani ihtiyaç malzemelerini ulaştırmak için seferber olmuş durumda.

Suriye Koordinasyon Merkezimiz, hem kamplarda yaşayan hem de Türkiye'ye sığınmış bulunan mağdurlara yardımlarınızı ulaştırırken; Türk Silahlı Kuvvetlerinin özgürleştirdiği bölgelerdeki eğitim faaliyetlerine ve barınma hizmetlerine de katkı sunuyor.

Yüz binlerce yetim ve dul kadının bulunduğu, ciddi erzak ve temiz su sıkıntısının yaşandığı, kişisel hijyenik malzemenin olmadığı, hastanelerin dahi vurulduğu Suriye'de halkın yardım çığlığına siz de sessiz kalmayın. 

İMKANDER savaşın başladığı 2011 yılından beri hem Suriye içine hem de Türkiye'ye sığınmış Suriyelilere ayni ve nakdi yardımda bulunmaktadır.

Hayırseverlerimizin bize ulaştırdığı yardım malzemeleri Suriyeli ihtiyaç sahibi mültecilere ulaştırılmakta, sağlık sorunlarına katkıda bulunulmakta, Suriye okullarına destek kampanyaları düzenlenmekte, İstanbul, Gaziantep, Kilis ve Kuzey Suriye'de bulunan muhacirlere erzak, giyim ve ev eşyası yardımında bulunmaktayız.

Sizi de Suriye halkının yüreğinde açılmış bu devasa yaraya ilaç olmaya çağırıyoruz. Unutmayın onlar Muhacir olarak bize Ensar olma şerefi verdiler.

Abluka altındaki Doğu Guta'ya girebilen tek ve Halep rejim güçleri tarafından işgal edildiği dönemde bölgeyi en son terk eden Türk yardım kuruluşu olan İMKANDER, Suriye rejiminin ve rejimi destekleyen çevrelerin tüm tehdit ve baskılarına boyun eğmeden Suriye Halkının yanında olmaya devam edecek.