Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu

Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu

1.000 ₺
44%
44 KİŞİ BU PROJEYE DESTEK VERDİ
Bağış Sepetiniz

Sepetiniz şu anda boş

  • Bir sepette farklı kişi ve amaçlar için bağış yapabilirsiniz
  • Sepetiniz için her ay otomatik tekrarlanma talimatı verebilirsiniz
  • Kayıtlı kullanıcı olarak yaptığınız tüm bağışları takip edebilirsiniz

formbagis

Afrika ülkelerinde yaşanan susuzluk ve temiz suya ulaşılamamasından dolayı ortaya çıkan ölümler artarak devam ediyor. Dünya nüfusunun dörtte birinin temiz su kaynaklarından mahrum olduğu ve her yıl çoğu çocuk yaklaşık 10 milyon insanın kirli su ile bulaşan hastalıklar sebebiyle öldüğü biliniyor.

Afrika'daki bu durumu düzeltmek için Türkiyeli yardım kuruluşları seferber olmuş durumda. İMKANDER olarak biz de Afrika'da bu doğrultuda Hisseli Su Kuyusu projeleri gerçekleştirerek temiz içme suyuna muhtaç en ücra yerleşim bölgelerine ulaşmaya çalışıyoruz.

Afrika'nın çeşitli yerlerinde açtığımız su kuyuları bölge halkına umut oluyor.

Suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol yürümek zorunda kalan kardeşlerimiz Hisseli Su Kuyuları sayesinde temiz suya ulaşabiliyor.

Hayırseverlerimiz dilerlerse vefat etmiş anne-babalarının hayrı için açtırdıkları su kuyularına onların adlarını vererek de isimlerini yaşatabilirler.

Bir su kuyusunun maliyeti 3500 $ iken bunu karşılayamayacak olan hayırseverlerimiz için ise bu bağış segmesini oluşturduk. Su Kuyusu Projemiz için oluşturduğumuz bu havuzda biriken meblağ ile şehitlerimiz adına bir hayıra vesile olmak istedik.

Su gibi Aziz olmanın yoluna sizi davet ediyoruz.