Genel Bağış

Genel Bağış

0 ₺
0.01%
13 KİŞİ BU PROJEYE DESTEK VERDİ
Bağış Sepetiniz

Sepetiniz şu anda boş

  • Bir sepette farklı kişi ve amaçlar için bağış yapabilirsiniz
  • Sepetiniz için her ay otomatik tekrarlanma talimatı verebilirsiniz
  • Kayıtlı kullanıcı olarak yaptığınız tüm bağışları takip edebilirsiniz

İslam dünyası son yüz yılını işgal, savaş ve iç çatışma gerçeği ile doldurdu. Kafkasya, Suriye, Irak, Afganistan, Filistin, Filipinler, Keşmir ve Somali gibi pek çok ülkede milyonlarca insan yaşanan çatışmaların mağduru oldu.

Yaşanan bu savaşlar ve işgaller sebebiyle topraklarından ayrılmak zorunda kalan muhacirler ciddi maddi ve psikolojik sorunlar yaşamaktadır.

Zor durumdaki muhacirlerin, özellikle dul ve yetimlerin "barınma, erzak, giysi, fatura         (elektrik-su-ısınma) gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktayız. Her ay düzenli olarak yetimlerin bulunduğu evlere nakit yardımı yapılmakta ve dertlerine bir nebze derman olmaya çalışmaktayız.

İMKANDER bugüne kadar binlerce muhacir çocuğa ve annelerine dernek bünyesindeki eğitim merkezleri vasıtasıyla Türkçe eğitimi verdi. Böylece ülkemizdeki yaşama uyum sağlayabilmelerine ve eğitim hayatlarına başlayabilmelerine katkı sundu.

 

İMKANDER Afrika'da su kuyuları açarak temiz suya ulaşımı sağlama, açlık ve kıtlık krizine karşı kampanyalar düzenleme, eğitim kurumları ve mescitler inşa etmek gibi çok sayıda proje yürütmektedir.

 

Yapacağınız yardımlarla, Afrika'daki açlık felaketine karşı sürdürülen kampanyalarımızı destekleyebilirsiniz.

Mescitlerin ve su kuyularının inşasına katkı sunabilirsiniz.

İMKANDER ülkemizde yaşanan deprem felaketlerinden, Arakan'da yaşanan mülteci krizine, Suriye kamplarındaki yaşam koşullarının iyileştirilmesinden, Afrika'daki temel ihtiyaçların karşılanmasına kadar pek çok ülkedeki problemlerin çözümüne katkı sunmaktadır.

Yaptığınız yardımlar dünyanın pek çok yerindeki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılmaktadır.