Genel Bağış

Genel Bağış

0 ₺
0.01%
166 KİŞİ BU PROJEYE DESTEK VERDİ
Bağış Sepetiniz

Sepetiniz şu anda boş

  • Bir sepette farklı kişi ve amaçlar için bağış yapabilirsiniz
  • Sepetiniz için her ay otomatik tekrarlanma talimatı verebilirsiniz
  • Kayıtlı kullanıcı olarak yaptığınız tüm bağışları takip edebilirsiniz

formbagis

İslam dünyası son yüz yılını işgal, savaş ve iç çatışma gerçeği ile doldurdu. Kafkasya, Suriye, Irak, Afganistan, Filistin, Filipinler, Keşmir ve Somali gibi pek çok ülkede milyonlarca insan yaşanan çatışmaların mağduru oldu.

Yaşanan bu savaşlar ve işgaller sebebiyle topraklarından ayrılmak zorunda kalan muhacirler ciddi maddi ve psikolojik sorunlar yaşamaktadır.

Zor durumdaki muhacirlerin, özellikle dul ve yetimlerin "barınma, erzak, giysi, fatura         (elektrik-su-ısınma) gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktayız. Her ay düzenli olarak yetimlerin bulunduğu evlere nakit yardımı yapılmakta ve dertlerine bir nebze derman olmaya çalışmaktayız.

Mülteci ve muhacir odaklı yardım faaliyetleri yürüten derneğimize yapacak olduğunuz bağışlar onların maddi, manevi ve hukuki ihtiyaçları için kullanılmaktadır.

Hale hazırda yüzlerce dul ve yetim evinin iaşesi (kira, fatura, mutfak ve hastane) karşılanırken bir çoğunun ikamet ve vizeden doğan problemleri için de hukuki yardım sunmaktayız.

Muhacir okulumuz ile de okula gidemeyen mülteci çocuklarımıza ve annelerine Türkçe ve temel dini bilgiler öğretmekte ve bunları da tamamen ücretsiz yapmaktayız.

Muhacirlerin problemlerinin ve İslam dünyasındaki krizlerin çözümü konusunda paneller ve konferanslar düzenliyor, çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda insan hakları bilincinin yükseltilmesine katkı sunmaya çalışıyoruz.

Muhacirler ve ihtiyaç sahipleri yararına yurt içi ve yurt dışında Kurban ve Ramazan organizasyonları düzenliyor, Afrika'da su kuyusu, sünnet ve cami projeleri gerçekleştiriyoruz.

İŞTE BU SEBEPLE

Daha güzel bir dünya için yardımlarınızı bekliyoruz.