Su Kuyusu Bağışla

Su Kuyusu Bağışla

Bağış Sepetiniz

Sepetiniz şu anda boş

  • Bir sepette farklı kişi ve amaçlar için bağış yapabilirsiniz
  • Sepetiniz için her ay otomatik tekrarlanma talimatı verebilirsiniz
  • Kayıtlı kullanıcı olarak yaptığınız tüm bağışları takip edebilirsiniz

Afrika ülkelerinde yaşanan susuzluk ve temiz suya ulaşılamamasından dolayı ortaya çıkan ölümler artarak devam ediyor. Dünya nüfusunun dörtte birinin temiz su kaynaklarından mahrum olduğu ve her yıl çoğu çocuk yaklaşık 10 milyon insanın kirli su ile bulaşan hastalıklar sebebiyle öldüğü biliniyor.

Afrika'daki bu durumu düzeltmek için Türkiyeli yardım kuruluşları seferber olmuş durumda. İMKANDER olarak biz de Afrika'da bu doğrultuda su kuyusu projeleri gerçekleştirerek temiz içme suyuna muhtaç en ücra yerleşim bölgelerine ulaşmaya çalışıyoruz.

Dünyanın en fakir ülkelerinin bulunduğu Afrika kıtasında birçok yerde ciddi sağlık sorunları sebebiyle ortalama yaşam 50 yıl olarak görülmekte.

İnsanlar su ihtiyaçlarını en az 4-5 km uzaklıktaki bataklıklardan karşılamaya çalışmakta. Son derece sağlıksız olan bu sular beraberinde çeşitli hastalıkları da getirmekte.

İŞTE BU SEBEPLE

İMKANDER olarak ekiplerimiz Afrika'nın en ücra yerleşim yerleri tespit edilerek köy meydanlarındaki mescit yanında su kuyuları açmaktayız.

Hayırseverlerimiz dilerlerse vefat etmiş anne-babalarının hayrı için açtırdıkları su kuyularına onların adlarını vererek de isimlerini yaşatabilirler.

Bir su kuyusunun maliyeti 3500 $ iken bunu karşılayamayacak olan hayırseverlerimiz için ise bu bağış segmesini oluşturduk. Su Kuyusu Projemiz için oluşturduğumuz bu havuzda biriken meblağ ile 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde FETÖ'nün hain darbecileri tarafından şehit edilen vatandaşlarımız adına bir hayıra vesile olmak istedik.

Su gibi Aziz olmanın yoluna sizi davet ediyoruz.