İMKANDER Derneği > PROJELER |

Ramazan'da Türkiye Depremzelerle Dayanışma


Ramazan ayı boyunca depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz

Ramazan'da Türkiye Depremzelerle Dayanışma

Ramazan ayı boyunca depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için bağış yapabilirsiniz.

Bu kampanya çerçevesinde deprem ve sel mağdurları için;

1- İftar ve sahur yemekleri verilecektir.

2- Ramazan kumanyaları dağıtılacaktır.

3- Çocuklarımız için pamuk şeker, çikolata ve oyuncak dağıtımı yapılacaktır.

4- Çocuklar ve yetişkinlerin saç traşı yapılacaktır.

5- Deterjan ve hijyenik malzeme paketleri dağıtımı yapılacaktır.

6- Çocuklarımıza bayramlık giysi hediye edilecektir.

Birlikte aşacağız
 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma gönüllülerini bölgeleye gönderen derneğimiz, depremzedelerin yaralarını sarmak için başlattığı seferberliği devam ettiriyor.

Bugüne kadar bölgede on binlerce kişiye sıcak yemek yardımı ulaştıran ekiplerimiz, evlerinden ayrılarak çadırlara sığınmak zorunda kalmış depremzedelere düzenli olarak sıcak çorba, çiğköfte, dürüm ve hazır makarna gibi tüketilmesi kolay gıdalar ulaştırmaya devam ediyor.

Depremin ağır hasar verdiği Gaziantep Merkez, Islahiye, Nurdağı ve Kahramanmaraş Merkez'de mobil yemek dağıtım araçlarını faaliyete geçiren derneğimiz, gün boyu afetzede kardeşlerimize kahvaltı ve sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

Derneğimizce, afetin yaşandığı belirli noktalarda yeniden faaliyete geçirilen fırınlarda ürettiğimiz ekmekleri depremzede kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında insani yardım çalışmalarına devam eden ekiplerimize depremden ağır etkilenen Suriye'nin İdlib kentinden bulunan yemekhanelerimizde hazırlanan yemekler her gün aralıksız olarak mazlumlara ulaştırılıyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden 11 il etkilendi. Depremin ilk gününden itibaren depremzedelerin yardımına koşan derneğimiz, binlerce ton yemek dağıttı. Derneğimizin Gaziantep Temsilcisi Sait Gökdere, depremin ilk anından itibaren vatandaşların yardımına koştuklarını ifade ederek, "Gaziantep, İslahiye, Nurdağı, Fevzi Paşa, Türkoğlu, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ton çiğ köfte, 15 bin kişiye sıcak çorba, 5 bin kişiye makarna, 5 bin kişiye tavuk döner dürümü, 30 bin adet hazır makarna, Suriye'nin İdlib kentinde de her gün 500 adet olmak üzere 5 bin aileye yemek dağıtımı yaptık. Bu hayırda bize desteklerini esirgemeyen kardeşlerimize teşekkür ederiz. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' diyen bir Peygamberin ümmeti olarak bunu kendimize görev gördük. Kendimizde bir depremzede olarak bu kardeşlerimizin derdiyle dertlenmek zorundaydık" diye konuştu.


PROJELER
Tümünü gör
Bir Öğün Yemek Deprem Bölgesi

İMKANDER deprem bölgelerindeki kardeşlerimize yemek yardımı ulaştırıyor.

SU KUYUSU

Dünyadaki açlığın ve susuzluğun bitirilmesinde bir nebze katkımız olsun..