İMKANDER Derneği > İNSAN HAKLARI GÜNCESİ |

Mescid-i Aksa’ya saldırı


İsrail güçleri Aksa’nın kapılarını kapatıp Filistinlileri darp etti.

Mescid-i Aksa ya saldırı

İsrail zulmü Ramazan ayında da devam ediyor. İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da 250 bin kişinin Cuma namazına durduğu önceki gün, bir kez daha kan döktü. Bu mübarek ayda sık sık baskınlar düzenleyerek Filistinlilerin ibadet etmesini engelleyen işgalci güçler, önceki gece Mescid-i Aksa'nın girişinde 26 yaşındaki bir Filistinliyi ateş açarak öldürdü. Aksa'nın Kattanin Kapısı'ndaki Filistinlilere saldıran İsrail güçleri, onları darp etti. İşgalci güçler, sonrasında Mescid-i Aksa'nın kapılarını kapattı. Filistinli gruplar yazılı açıklama yaparak İsrail zulmüne tepki gösterdi.

 


İNSAN HAKLARI GÜNCESİ
Tümünü gör
İsrail ordusu Cenin'e baskın düzenledi ve Cenin kampını kuşattı

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentine baskın düzenledi ve Cenin Mülteci Kampı'nı kuşatma altına aldı.

quot DAHA FAZLA DEVLET FİLİSTİN İ TANIYACAK quot

FHKC Uluslararası İlişkiler Sorumlusu El-Taher: İmha savaşına boyun eğmeyeceğiz

BM Bir okula sığınan 16 bin Filistinli çöp dağlarıyla yaşıyor

Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı, Deyr el-Belah'taki bir okulda 16 binden fazla yerinden edilmiş Filistinlinin “korkunç hayat şartlarında” yaşadığını açıkladı.

İsrail'in Gazze'ye gece boyu düzenlediği saldırılarda en az 12 Filistinli

İsrail savaş uçaklarının gece boyu Gazze Şeridi'nin orta bölgelerine düzenlediği saldırılarda en az 12 Filistinli hayatını kaybetti.

Çadırları bombaladılar

İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına düzenlediği saldırıda en az 40 Filistinli hayatını kaybetti.

Kazanırsam göçmenleri göndereceğim

İngiltere, göçmenleri Ruanda'ya göndermeye başlıyor. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, 4 Temmuz'da gerçekleşecek genel seçimleri kazanması halinde Ruanda'ya göçmen uçuşlarının başlayacağını vaat etti.

Filistin Kızılayı İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 15 bin 103 çocuk

İsrail ordusunun 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 15 bin 103 çocuk hayatını kaybetti.

İzmir Açıklarında 18 Düzensiz Göçmen Beraberinde 4 Çocuk Yakalanmıştır

İzmir açıklarında 18 düzensiz göçmen (beraberinde 4 çocuk) yakalanmıştır.