Yemenli Bereket Derneği'nden ziyaret


Yemen'de faaliyet gösteren Albarakah Charitable Devlopment Foundation, İMKANDER'i ziyaret etti.

Yemenli Bereket Derneği'nden ziyaret

Yemen'de mültecilere yönelik faaliyet gösteren Albarakah Charitable Devlopment Foundation, İMKANDER'in İstanbul'da bulunan merkezini ziyaret etti.

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer ve Başkan Yardımcısı Ömer Bezirgan ile görüşme yapan Albarakah Derneği Genel Başkanı Mohammed Hasan Al-Soudi, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yemen'de 2 milyonu aşkın mülteci bulunduğu belirten dernek başkanı Al-Saodi, "Hadramud ve Mağrib'de yaklaşık 2 milyon mülteci bulunuyor, bu mülteciler açlık tehlikesi ile karşı karşıya. Şu anda bölgede en büyük ihtiyaç gıda ve sağlık konusunda. Derneğimiz şu ana kadar Hadramud, Aden ve Mağrib şehirlerinde 450 mescit inşa etti ve 45 mescidin de inşasına devam ediyor." dedi.

İMKANDER yetkilileri, Albarakah Derneği ile Yemenli mültecilere yönelik müşterek faaliyetler yürütme kararı aldı.

 


KONFERANS - PANEL
Tümünü gör
İmam Hatip Okulları çalıştayı yapıldı

İstanbul Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen “Din Öğretimi ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı”nda 7 oturum ve 97 alt başlıkta İmam Hatip Okulları tartışıldı. İMKANDER'in de destek verdiği çalıştaya MEB yetkilileri, üniversite hocaları ve STK yetkilileri katıldı.

23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü SAÜ'de anıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çeçen-İnguş Öğrenci Topluluğu tarafından “23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü” dolayısıyla bir anma programı düzenlendi.

Gazze Al-Falah Derneği'nden ziyaret

Gazze'de faaliyet gösteren Al-Falah Yardım Derneği, İMKANDER'i ziyaret etti.

Birlik Vakfı'nda konferans

Genel Başkanımız Murat Özer Birlik Vakfı Genç Birlik üyeleriyle buluştu

15 Temmuz Direnişimiz

Ayazağa İHL'de 15 Temmuz direnişimiz konuşuldu

Türkiye'nin Önemi ve Sorumluluklarımız Konferansı

Genel Başkanımız Murat Özer, İstanbul Kız İmam Hatip Lisesi'nde "Türkiye'nin önemi ve Sorumluluklarımız" başlıklı bir konferans verdi.

quot Türkmen Dağı'nda neler oluyor quot

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) “Türkmen Dağı’nda neler oluyor?” isimli konferans düzenlendi.