Yasin Kartoğlu: "Muhacir çocukların entegrasyonu için her türlü desteği veririz"


İMKANDER yönetimi Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'na ziyarette bulundular.

Yasin Kartoğlu quot Muhacir çocukların entegrasyonu için her türlü desteği

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer ve Başkan Yardımcısı Ömer E. Bezirgan, Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu'nu ziyaret ederek, kendisine ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere ve muhacirlere olan destekleri sebebiyle teşekkür ettiler.

Başakşehir, İstanbul'da Kafkasya ve Türkistan coğrafyasından gelen muhacirlerin en yoğun olarak yaşadığı bölgelerin başında geliyor.

Görüşmede Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İMKANDER'in muhacir çocuklar için 10 yılı aşkındır kesintisiz olarak yaptığı hizmetler ve verdiği eğitim desteği sebebiyle teşekkürlerini ifade etti.

Eğitim ve çocukların Türkiye'ye entegrasyonu konularında Belediye'nin dün olduğu gibi bugün de her türlü desteği vereceğini ifade eden Kartoğlu'na, Murat Özer samimi diyalog ve dostluklarının anısına Türk Kahvesi takımı hediye etti.


KONFERANS-PANEL-ZİYARETLER
Tümünü gör
İmam Hatip Okulları çalıştayı yapıldı

İstanbul Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen “Din Öğretimi ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı”nda 7 oturum ve 97 alt başlıkta İmam Hatip Okulları tartışıldı. İMKANDER'in de destek verdiği çalıştaya MEB yetkilileri, üniversite hocaları ve STK yetkilileri katıldı.

23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü SAÜ'de anıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çeçen-İnguş Öğrenci Topluluğu tarafından “23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü” dolayısıyla bir anma programı düzenlendi.

Kilis Vali Yardımcısına Teşekkür

İMKANDER Suriye Koordinasyon Heyeti Kilis Vali yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi'yi Çobanbey'deki makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

AFAD ile güçlü işbirliği

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, AFAD Gaziantep İl Müdürü Bekir Şen'i Suriye'deki makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

Çobanbey Meclis Başkanına Ziyaret

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer Çobanbey Meclis Başkanı İsmet Abbas'a teşekkür ziyaretinde bulunarak desteklerinin süreceğini ifade etti.

Muhacir Destek Merkezimize ziyaret

Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek ekibi Muhacir Destek Merkezimizi ziyaret etti. Merkezde eğitim gören çocuklarımıza bayramlık hediyeler takdim etti.

AK Parti Gençlik Kollarından ziyaret

AK Parti Fatih Genlik Kolları yöneticileri, İMKANDER'e tanışma ziyaretinde bulundu.