İMKANDER Derneği > KONFERANS - PANEL |

Türkiye'nin Önemi ve Sorumluluklarımız Konferansı


Genel Başkanımız Murat Özer, İstanbul Kız İmam Hatip Lisesi'nde "Türkiye'nin önemi ve Sorumluluklarımız" başlıklı bir konferans verdi.

Türkiye'nin Önemi ve Sorumluluklarımız Konferansı

İstanbul Kız İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen konferansta, Türkiye'nin İslam dünyasındaki belirleyici rolü ve önemi konuşuldu.

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer'in konuşmacı olduğu konferansa öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Birinci Dünya Savaşının 1918'te bitmediğini, şu anda yaşadığımız savaşların bu savaşın bir devamı olduğunu söyleyen Özer, "Türkiye diğer tüm İslam ülkelerinden farklı bir tecrübe yaşamıştır. Asla sömürgeleştirilmemiştir. Bu bizim ufkumuzun daha ileride olmasını sağlayan bir avantajdır. Bugün Türkiye asli mecrasına dönerken, tüm İslam dünyasına örnek oluyor. Bu kazanımlarımızı muhkem hale getirmek ve daha ileri bir noktaya taşımak zorundayız" dedi.

 

 

 


KONFERANS - PANEL
Tümünü gör
İmam Hatip Okulları çalıştayı yapıldı

İstanbul Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen “Din Öğretimi ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı”nda 7 oturum ve 97 alt başlıkta İmam Hatip Okulları tartışıldı. İMKANDER'in de destek verdiği çalıştaya MEB yetkilileri, üniversite hocaları ve STK yetkilileri katıldı.

23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü SAÜ'de anıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çeçen-İnguş Öğrenci Topluluğu tarafından “23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü” dolayısıyla bir anma programı düzenlendi.

Gazze Al-Falah Derneği'nden ziyaret

Gazze'de faaliyet gösteren Al-Falah Yardım Derneği, İMKANDER'i ziyaret etti.

Yemenli Bereket Derneği'nden ziyaret

Yemen'de faaliyet gösteren Albarakah Charitable Devlopment Foundation, İMKANDER'i ziyaret etti.

Birlik Vakfı'nda konferans

Genel Başkanımız Murat Özer Birlik Vakfı Genç Birlik üyeleriyle buluştu

15 Temmuz Direnişimiz

Ayazağa İHL'de 15 Temmuz direnişimiz konuşuldu

quot Türkmen Dağı'nda neler oluyor quot

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) “Türkmen Dağı’nda neler oluyor?” isimli konferans düzenlendi.