İMKANDER Derneği > KONFERANS - PANEL |

Gazze Al-Falah Derneği'nden ziyaret


Gazze'de faaliyet gösteren Al-Falah Yardım Derneği, İMKANDER'i ziyaret etti.

Gazze Al-Falah Derneği'nden ziyaret

Gazze merkezli Al-Falah Yardım Derneği İMKANDER'i ziyaret etti.

Derneğin Türkiye temsilcileri Ramazan Alhissi ve Muhsin bey, derneğimizin genel merkezinde Başkan Yardımcısı Ömer Bezirgan ile görüştü.

Al-Falah Derneği'nin sadece Gazze'de değil Kudüs ve Batı Şeria olmak üzere tüm Filistin beldelerinde yardım çalışmaları yürüttüklerini anlattılar.

Derneğin çalışmalarına Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri'nin de destek verdiğini bildirdiler.

İsrail'in her geçen gün daha baskısını arttırdığı Gazze'de, halkın çok zor durumda olduğunu, açlık ve susuzluk çekmesinin yanı sıra hastanelerin İsrail tarafından kapatılması sebebiyle sağlık problemlerine bir çözüm bulamadıklarını anlattılar.

Derneğimiz ile birlikte Filistin'e yönelik müşterek faaliyet yürütmek istediklerini belirten Al-Falah Derneği'nin temsilcileri, yakında Türkiye'de de bir temsilcilik açılışı yapacağını bildirdiler.

 

 

 


KONFERANS - PANEL
Tümünü gör
İmam Hatip Okulları çalıştayı yapıldı

İstanbul Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen “Din Öğretimi ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı”nda 7 oturum ve 97 alt başlıkta İmam Hatip Okulları tartışıldı. İMKANDER'in de destek verdiği çalıştaya MEB yetkilileri, üniversite hocaları ve STK yetkilileri katıldı.

23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü SAÜ'de anıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çeçen-İnguş Öğrenci Topluluğu tarafından “23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü” dolayısıyla bir anma programı düzenlendi.

Yemenli Bereket Derneği'nden ziyaret

Yemen'de faaliyet gösteren Albarakah Charitable Devlopment Foundation, İMKANDER'i ziyaret etti.

Birlik Vakfı'nda konferans

Genel Başkanımız Murat Özer Birlik Vakfı Genç Birlik üyeleriyle buluştu

15 Temmuz Direnişimiz

Ayazağa İHL'de 15 Temmuz direnişimiz konuşuldu

Türkiye'nin Önemi ve Sorumluluklarımız Konferansı

Genel Başkanımız Murat Özer, İstanbul Kız İmam Hatip Lisesi'nde "Türkiye'nin önemi ve Sorumluluklarımız" başlıklı bir konferans verdi.

quot Türkmen Dağı'nda neler oluyor quot

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) “Türkmen Dağı’nda neler oluyor?” isimli konferans düzenlendi.