İMKANDER Derneği > KONFERANS-PANEL-ZİYARETLER |

AFAD ile güçlü işbirliği


İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, AFAD Gaziantep İl Müdürü Bekir Şen'i Suriye'deki makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

AFAD ile güçlü işbirliği

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, Türkiye'nin uluslararası yardımlar konusundaki yüz akı kuruluşu AFAD'ın Gaziantep İl Müdürü ve Bölge Sorumlusu Bekir Şen'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Görüşmede, AFAD'ın başta Fırat Kalkanı Bölgesi olmak üzere, Suriye'de yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin göğsünü kabarttığını ifade eden Özer, özellikle Bekir Şen ve ekibinin bölge halkının sevgisini kazandığını görmekten duyduğu memnuniyetini ifade etti.

AFAD Gaziantep İl Müdürü Bekir Şen de, İMKANDER'e bölgeye yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ederek, STK'larla kurulan güçlü diyaloğun her alanda sürdürüleceğini söyledi.

Bu çalışma kapsamında, İMKANDER ve AFAD ekipleri Suriye'de ortak çalışma yürüterek, bölge halkına kışlık giysi ve Türkiye'nin desteğiyle yeniden açılan okullarda okuyan öğrencilere kışlık bot ve mont dağıtımı yaptılar.

 

 


KONFERANS-PANEL-ZİYARETLER
Tümünü gör
İmam Hatip Okulları çalıştayı yapıldı

İstanbul Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen “Din Öğretimi ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı”nda 7 oturum ve 97 alt başlıkta İmam Hatip Okulları tartışıldı. İMKANDER'in de destek verdiği çalıştaya MEB yetkilileri, üniversite hocaları ve STK yetkilileri katıldı.

23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü SAÜ'de anıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çeçen-İnguş Öğrenci Topluluğu tarafından “23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü” dolayısıyla bir anma programı düzenlendi.

Kilis Vali Yardımcısına Teşekkür

İMKANDER Suriye Koordinasyon Heyeti Kilis Vali yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi'yi Çobanbey'deki makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Çobanbey Meclis Başkanına Ziyaret

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer Çobanbey Meclis Başkanı İsmet Abbas'a teşekkür ziyaretinde bulunarak desteklerinin süreceğini ifade etti.

Yasin Kartoğlu quot Muhacir çocukların entegrasyonu için her türlü desteği

İMKANDER yönetimi Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'na ziyarette bulundular.

Muhacir Destek Merkezimize ziyaret

Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek ekibi Muhacir Destek Merkezimizi ziyaret etti. Merkezde eğitim gören çocuklarımıza bayramlık hediyeler takdim etti.

AK Parti Gençlik Kollarından ziyaret

AK Parti Fatih Genlik Kolları yöneticileri, İMKANDER'e tanışma ziyaretinde bulundu.