İMKANDER Derneği > İNSAN HAKLARI GÜNCESİ |

"Yeniden Göç İçin"


Avusturyalı sağcılar, yeniden göçün "sınırların kapatılması ve göçmenlerin ve ülkede yasadışı olarak bulunan insanların geri gönderilmesi anlamına geleceğini" açıkladı.

quot Yeniden Göç İçin quot

Avusturya'da aşırı sağcı gruplar, Avrupalı ve Batılı olmayan kişilerin Avrupa'daki çoğunluk nüfusun yerini aldığını iddia eden milliyetçi teori "Büyük Yer Değiştirme"ye siyasi bir çözüm getirmek amacıyla Viyana'da yürüdü. Göstericiler siyah ve sarı bayraklar ile üzerinde "Yeniden Göç İçin" yazılı pankartlar taşıdı.

Gösterinin organizatörlerinden Gernot Schmidt'e göre Avusturyalıların yerini göçmen bir nüfusun aldığı fikri tartışılmaz bir gerçek ve bunu durdurmanın tek yolu da "yeniden göç"ten geçiyor. Yeniden göçün "sınırların kapatılması ve göçmenlerin ve ülkede yasadışı olarak bulunan insanların geri gönderilmesi anlamına geleceğini" açıkladı.


İNSAN HAKLARI GÜNCESİ
Tümünü gör
Tunus'ta 630 düzensiz göçmen kurtarıldı

Tunuslu yetkililer bir gecede düzenlenen 18 operasyonda 630 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı. Operasyonda, Akdeniz'i geçmeye çalışan 80'i Tunuslu, 550'si Sahra Altı Afrika ülkelerinden olmak üzere 630 düzensiz göçmenin kurtarıldığı kaydedildi.

Kırklareli'nde polis ekiplerince yapılan çalışmada 53 kaçak göçmen yakalandı

Kırklareli'nde 2023 yılında gerçekleşen 6 olayda toplam 53 kaçak göçmen yakalandı. Yakalanan şahıslar Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

İtalya açıklarında mülteci teknesi battı Onlarca ölü var

İtalya'nın Lampedusa Adası açıklarında Tunus'tan yola çıktığı öne sürülen bir mülteci teknesinin batması sonucu 44 kişi hayatını kaybetti.

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından ölüme terk edilen 62 kaçak

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk kara sularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik bot içindeki 62 kaçak göçmen kurtarıldı.

Taliban Afganistan'ın bazı bölgelerinde 10 yaşından büyük kız çocuklarının eğitimini

Afganistan'ın bazı bölgelerindeki yerel Taliban yetkilileri, eğitim kurumları ve okullardan 10 yaşından büyük kız çocuklarının kabul edilmemesini istedi.

Çin ülke dışındaki Uygurlara ailelerini 'rehin' tutarak baskı yapıyor

Araştırmacılar, Çin'in, yurt dışında yaşayan Uygurları, geride bıraktıkları aileleriyle tehdit ederek, insan hakları gönüllülerinin ülke dışındaki faaliyetleri hakkında bilgi toplamaya çalıştığını söylüyor.

New York'ta göçmenlerin sığınma evinde kalabileceği süre sınırlandırıldı

New York Belediyesi kentte yaşayan yetişkin göçmenlerin sığınma evlerinde kalma süresini kısıtlama kararı aldı.

İngiltere'nin dış yardım bütçesini kısması 'binlerce kişinin ölümüne yol açabilir'

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, düşük gelirli ülkelere yaptığı yardımı kıstığını açıkladı. Bakanlık memurlarının hazırladığı rapor ise kesintinin binlerce kişinin ölümüne yol açabileceği uyarısı yaptı.