Muğla açıklarında 93 göçmen kurtarıldı


Muğla'nın Marmaris ve Dalaman ilçesi açıklarında 93 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Muğla açıklarında 93 göçmen kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ve Dalaman ilçesi açıklarında 44 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Marmaris ilçesi açıklarında can salı, lastik bot ve tekne içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu bilgisi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik botu yönlendirdi.

Ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen can salı, lastik bot ve teknedeki 49 düzensiz göçmeni ve göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 1 şüpheliyi bota aldı.

GÖÇMEN KAÇAKÇISI ŞÜPHELİSİ GÖZALTINA ALINDI

Dalaman ilçesi Kurtoğlu Burnu açıklarında da hareketten yoksun 2 lastik botta düzensiz göçmenlerin bulunduğu bilgisi üzerine bölgeye giden Sahil Güvenlik ekipleri, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 24 Suriye, 10 Kongo, 5 Filistin, 2 Güney Afrika, 2 Yemen ve 1 Angola uyruklu toplam 44 düzensiz göçmeni bota alarak kurtardı.

Karaya çıkartılan düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.

 


İNSAN HAKLARI GÜNCESİ
Tümünü gör
BM Rusya'ya Ukrayna'dan çekilme çağrısında bulunan karar tasarısını kabul etti

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Rusya'ya "kayıtsız, şartsız ve hemen" Ukrayna topraklarından çekilme çağrısında bulunan karar tasarısını oy çokluğuyla kabul etti.

BM Tüm güvenlik operasyonları uluslararası insan hakları hukukuna uygun yürütülmeli

İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki Nablus kentinde düzenlediği saldırılarda 11 Filistinlinin öldü, en az 100 kişi yaralandı.

AB Myanmar'a yönelik yaptırımları genişletti

Avrupa Birliği (AB), Myanmar'a yönelik yaptırım listesine 9 kişi ve 7 kuruluşu ekledi.

Myanmar'dan kaçan ve haftalardır tekneyle yolculuk yaptıkları belirlenen 58 Arakanlı Müslüman mülteci, Endonezya'nın Açe bölgesindeki sahilde bulundu.

İzmir açıklarında göç dalgası devam ediyor

Denizlerde düşen sıcaklığa rağmen düzensiz göçmenlerin güvenli liman arayışı devam ediyor.

Yunanistan'ın geri ittiği 30 göçmen kurtarıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 30 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Cezasız kalıyorlar

İngiltere'de Metropolitan Polis Teşkilatına ilişkin yayımlanan bir rapor, yasaları çiğneyen ve görevi kötüye kullanan çok sayıda polis memuru ve personelin cezasız bırakılarak görevine devam ettiğini ortaya koydu.

Lübnan Suriyeli mültecileri ülkelerine geri göndermeye başlıyor

Türkiye’nin ardından en fazla sayıda Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yapan Lübnan, Suriyelileri ülkelerine geri gönderme planını uygulamaya başlıyor.