İMKANDER Derneği > İNSAN HAKLARI GÜNCESİ |

Endonezya, Filistin'in BM'ye tam üyeliğini desteklediğini açıkladı


Endonezya, Filistin'in Birleşmiş Milletlere (BM) tam üyeliğini desteklediğini duyurdu.

Endonezya Filistin'in BM'ye tam üyeliğini desteklediğini açıkladı

Endonezya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Pahala Nugraha Mansury, Uganda'nın başkenti Kampala'da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi (NAM) Devlet ve Hükümet Başkanları 19. Zirvesi'ne konuştu.

Mansury, Endonezya'nın, BM'de üye olmayan gözlemci devlet statüsündeki Filistin'e tam üyelik verilmesini desteklediğini belirterek, BM Güvenlik Konseyinde geçici üyelikleri bulunan NAM üye devletlerine, Filistin'in BM'ye tam üyeliği için mücadele etmeleri çağrısında bulundu.

Kampala'da ayrıca Filistin ve Güney Afrika Cumhuriyeti dışişleri bakanlarıyla görüşen Mansury, Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'e karşı açılan davaya Endonezya'nın desteğini yineledi.

 

 


İNSAN HAKLARI GÜNCESİ
Tümünü gör
Gazze quot Bu bir savaş değil soykırım quot

"1 milyon yerinden edilmiş insanın kokusu burunlarımıza doldu"

quot Avrupa hayali quot kuran düzensiz göçmenlerin son durağı Bosna

Batı Avrupa'ya gitme hayaliyle yolan çıkan, Sırbistan ve Bosna Hersek arasındaki Drina Nehri'ni geçmeye çalışırken boğulan birçok düzensiz göçmenin yolculuğu, Bosna Hersek'teki kimsesizler mezarlığında son buldu.

AİHM'den Türk ve Faslı Müslümanların helal kesim yasağına yaptığı itiraza

AİHM, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin din ve ibadet özgürlüğüyle ilgili 9. maddesiyle, ayırımcılığın yasaklanmasıyla ilgili 14. maddesinin “Belçika tarafından ihlal edilmediğine” hükmetti.

BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu UNRWA nedir neden İsrail ve

İsrail'in UNRWA'ya yönelik suçlamalarının ardından ABD ve diğer sekiz Batılı ülke, ajansa yaptıkları yardımı askıya aldı.

ABD-Meksika sınırında göçmenlerin geçişiyle ilgili gerginlik sürüyor

ABD'nin Texas eyaletinde sınırda göçmenlere karşı kurulan jiletli engeller nedeniyle gerginlik devam ediyor. Texas Sınır Muhafızları ise kontrollerini arttırıyor.

7 bin göçmen ABD sınırına yürüyor Suçlu değil uluslararası işçileriz

Meksika’da yaklaşık 7 bin göçmen “Suçlu değil uluslararası işçileriz” ve “Yoksulluktan kaçış” sloganlarıyla ABD sınırına sınırına yürüyor.

Hamas 3 aşamalı esir takası ve ateşkesi kabul etti

Filistinli kaynaklar, Hamas'ın Gazze'de her biri 45 gün sürecek 3 aşamalı esir takası ve ateşkes öngören planı kabul ettiğini duyurdu.

Uygur Türkleri Gulca Katliamı'nın Yıl Dönümünde Çin'i Protesto Etti

Uygur Türkleri, 5 Şubat 1997'de gerçekleşen ve yüzlerce kişinin öldüğü 'Gulca Katliamı'nın yıl dönümü nedeniyle Çin'i protesto etti.