İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Yüzlerce çocuğa kışlık giysi


Suriye'nin El-Bab kentinde bulunan mülteci kamplarında yüzlerce çocuğa kışlık giysi yardımı dağıttık.

Yüzlerce çocuğa kışlık giysi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından terörden arındırılarak özgürleştirdiği Suriye'nin El-Bab bölgesinde bulunan mülteci kamplarında kışlık giysi yardımı dağıttık.

Dünyanın dört bir yanında mazlumlara el uzatmak için çalışan derneğimiz, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" yardım kampanyası kapsamında Suriye'de çocuklara yönelik kışlık giysi yardımı faaliyetlerini sürdürüyor.

Ekiplerimiz El-Bab'da bulunan mülteci kamplarındaki yüzlerce çocuğa bot, mont, bere, atkı ve kazak gibi kışlık giysi yardımı dağıttı.

"Bir de kış vurmasın diye çalışıyoruz"

Yurt içi ve yurt dışında mazlumlara şefkat eli uzatmak için çalışan derneğimiz, uzun yıllar savaşın gölgesinde çadırlarla zor şartlar altında hayatını idame ettirmeye çalışan Suriye halkına yönelik insani yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Yapılan yardım çalışmalarıyla alakalı bilgi veren İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Bugün El-Bab bölgesinde bulunan mülteci kamplarında zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışan mazlumlara kışlık giysi yardımı dağıtmaya geldik. Bu mülteci kamplarında bulunan yüzlerce çocuğa bot, mont, bere, atkı ve kazak gibi kışlık giysi yardımı dağıtımını gerçekleştirdik. Buradaki mazlumlar çok kötü durumdalar. Savaşın vurduğu bu insanları bir de kış vurmasın diye çalışmaya devam ediyoruz. Tüm hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz." diye konuştu.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.