İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Yüzlerce çocuğa kışlık giysi


Suriye'nin El-Bab kentinde bulunan mülteci kamplarında yüzlerce çocuğa kışlık giysi yardımı dağıttık.

Yüzlerce çocuğa kışlık giysi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından terörden arındırılarak özgürleştirdiği Suriye'nin El-Bab bölgesinde bulunan mülteci kamplarında kışlık giysi yardımı dağıttık.

Dünyanın dört bir yanında mazlumlara el uzatmak için çalışan derneğimiz, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" yardım kampanyası kapsamında Suriye'de çocuklara yönelik kışlık giysi yardımı faaliyetlerini sürdürüyor.

Ekiplerimiz El-Bab'da bulunan mülteci kamplarındaki yüzlerce çocuğa bot, mont, bere, atkı ve kazak gibi kışlık giysi yardımı dağıttı.

"Bir de kış vurmasın diye çalışıyoruz"

Yurt içi ve yurt dışında mazlumlara şefkat eli uzatmak için çalışan derneğimiz, uzun yıllar savaşın gölgesinde çadırlarla zor şartlar altında hayatını idame ettirmeye çalışan Suriye halkına yönelik insani yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Yapılan yardım çalışmalarıyla alakalı bilgi veren İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Bugün El-Bab bölgesinde bulunan mülteci kamplarında zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışan mazlumlara kışlık giysi yardımı dağıtmaya geldik. Bu mülteci kamplarında bulunan yüzlerce çocuğa bot, mont, bere, atkı ve kazak gibi kışlık giysi yardımı dağıtımını gerçekleştirdik. Buradaki mazlumlar çok kötü durumdalar. Savaşın vurduğu bu insanları bir de kış vurmasın diye çalışmaya devam ediyoruz. Tüm hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz." diye konuştu.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Ramazan'da mazlum coğrafyalardaydık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), mübarek Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerinde bulundu.

Soframızı kardeşlerimizle bölüşüyoruz

İMKANDER olarak Ramazan ayı boyunca Afrika'da iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacağız.

Gazze de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz

İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze halkına sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.