İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Tüm mazlum coğrafyalardayız


İMKANDER kuruluşundan bu yana geçen 10 yıl sonunda dünyanın pek çok bölgesindeki mazlumlara ulaşmayı başardı

Tüm mazlum coğrafyalardayız

İMKANDER 10 yılı geride bıraktı.

İstanbul'da Çeçen-Kafkas muhacirlere yardım ulaştırmak maksadıyla başlayan yolculuğumuz, bugün dünyada savaş ve işgaller sonucu mazlum duruma düşmüş pek çok kardeşimize götürdüğümüz dost selamıyla kıtaları aşmış durumda.

İMKANDER, Arakan'dan Suriye'ye, Afrika'dan Kafkasya'daki mülteci kamplarına kadar pek yere sayenizde yardımlarınızı ulaştırmayı başardı.

 

Açlık ve kıtlığın hüküm sürdüğü, bir yudum su için insanların kilometrelerce yol yürümek zorunda kaldığı Afrika'da su kuyuları açıyor, gıda yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Sünnet organizasyonlarıyla Afrikalı çocuklarımıza sağlık hizmeti ulaştırıyoruz.

2011 yılında başlayan Suriye iç savaşında bölgeye ilk ulaşan yardım kuruluşlarından olduk. Halep düşene kadar şehirde her gün binlerce ekmek üreterek halka dağıttık. Halep şehrini en son terk eden yardım kuruluşu olduk. Yardım görevlilerimiz bombardımana rağmen son ana kadar bölgede yardım faaliyetlerini sürdürdüler. Ancak, şehit vererek Halep'e veda ettik.

Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteğiyle Özgür Suriye Ordusu tarafından özgürleşen, başta El Bab, Cerablus, Azez ve Çobanbey olmak üzere bölgede yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Ülkemize sığınan muhacirlere yardımlarımızı arttırarak sürdürüyoruz. Özellikle Çeçen, İnguş, Doğu Türkistanlı, Dağıstanlı çocuklarımız için verdiğimiz eğitim hizmeti 8 yıldır aralıksız sürüyor.

Çocuklarımızı, Türkiye'de saygın ve onurlu bir geleceğe hazırlamak için her türlü gayreti sürdüreceğiz.

Desteğiniz ve güveniniz için gönül dolusu teşekkürler..

 


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.