İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Suriyeli çocuklara kışlık bot ve mont yardımı


İdlib'deki çatışmaların artması sebebiyle on binlerce kişi Türkiye sınırına ve TSK'nın özgürleştirdiği Fırat Kalkanı Bölgesi'ne doğru gelmeyi sürdürüyor. İdlib kırsalından güvenli bölgelere gelen çocuklara kışlık bot ve mont yardımı ulaştırdık.

Suriyeli çocuklara kışlık bot ve mont yardımı

Suriye /                                                                              «SURİYE ACİL YARDIM»

Sekiz yıldır süren iç savaş sebebiyle evlerini terk ederek güvenli bölgelere sığınan ve mülteci kamplarında çadırlarda yaşamını sürdüren Suriyeliler şimdi de ağır kış şartlarıyla mücadele ediyorlar. Havaların soğuması ve yağışların başlamasıyla birlikte, mülteci kampları bir çamur deryasına dönmüş durumda.

OKULLARA KIŞ YARDIMI

Bölgedeki kamplar uzun bir süredir Hama, Humus, Rakka ve Deyr-Zor'dan gelen mültecilerle dolmuş durumdaydı. İdlib'den gelenlerle birlikte kamplardaki çok sayıda aile, yeni gelenlerle aynı çadırı paylaşmak zorunda kaldı. İMKANDER ekipleri, kamplarla birlikte Türkiye'nin desteğiyle kurulan ilk öğretim okullarında okuyan çocuklara da kışlık giyecek dağıtımı yaptı. Azez, El Bab ve Çobanbey (Rai)'deki ilk öğretim okullarında okuyan ve önemli bir kısmı İdlib'ten gelen 1.200 çocuk aldıkları kışlık mont ve bot hediyeleriyle bir parça olsun mutlu oldular.

AFAD Ekipleriyle birlikte yardımları organize eden İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, İdlib'deki durumun giderek kötüleştiğini belirterek: "Suriye'de yaşam koşulları zaten çok zordu. Fakat nüfusu mültecilerle birlikte 5 milyona ulaşan İdlib'deki katliamın büyümesi hayatı daha da zorlaştırmış durumda. Bölgede yakacak sıkıntısı var. Elektrik çok sınırlı ve çoğunlukla jeneratörlerle sağlanıyor. Hava sıcaklığı ise giderek düşüyor ve eksi değerlerde. Çocukların büyük kısmı hastalanmış durumda. Çamurun içinde ve buz gibi bir havada yalınayaklar. Bu koşullarda çocukların ağır kış şartlarını ve giderek büyüyen açlık sorununu kaldırmaları mümkün değil. Devletimiz tüm kurumlarıyla seferber olmuş durumda. Özellikle AFAD Gaziantep İl Müdürümüz Bekir Şen ve ekibinin gayretlerini sahada gördük. Fakat, milletimizden kardeşlerimizin yaralarını sarmak için daha fazla desteğini bekliyoruz" dedi.

İMKANDER, "Bu kış hiçbir çocuk üşümesin" kampanyası çerçevesinde, kışlık giysi ve yakacak yardımlarını bölgeye ulaştırmaya kış ayları boyunca devam edecek.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.