İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Suriye'de 5 bin çocuğu sevindirdik


İMKANDER, AFAD ile birlikte Suriye’nin El-Bab kentinde 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı dağıttı.

Suriye'de 5 bin çocuğu sevindirdik

Suriye - El Bab /

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile birlikte El-Bab’da 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı dağıtımında bulundu.

Yaklaşmakta olan kış mevsimi sebebiyle TSK’nın terörden arındırarak özgürleştirdiği Suriye’nin El-Bab kentinde yaşayan 5 bin çocuğa kazak, yelek ve çorap içeren kışlık giysi yardımı paketleri dağıttı.

Yardımlarımla ilgili açıklama yapan İMKANDER Gaziantep Şube Başkanı – Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, “Elhamdülillah bugün AFAD ile birlikte El-Bab’da çoğu yetimlerden olan 5 bin çocuğumuza kışlık giysi dağıttık. Bu bölgelerde sürekli olarak yardım çalışmalarımız devam etmekte. Savaşın başladığı ilk günden bu yana Suriye'nin pek çok bölgesinde ekiplerimiz canlarını hiçe sayarak mazlumlara ulaşmayı başardı. Türkiye’den pek çok kuruluşla birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

DEAŞ terör örgütünden temizlenen El Bab'da, Hama ve Humus'taki bombardıman ve ablukadan kaçarak bölgeye sığınan on binlerce kişi çadır kamplarda yaşam mücadelesi veriyor.

Suriye’nin pek çok bölgesinde olduğu gibi , Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (ÖSO) Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla terörden arındırdığı ve halkın can güvenliğini sağladığı bölgelerde de, sürekli yardım çalışmalarına devam eden İMKANDER, bu bölgelerde Türk Kızılayı ve AFAD gibi kuruluşlarla da ortak yardım çalışmaları yürütüyor.

 

İMKANDER


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.