İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Suriye halkına gıda ve kıyafet yardımı


Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin El-Bab kentine gıda ve kıyafet yardımı ulaştırdık.

Suriye halkına gıda ve kıyafet yardımı

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin El-Bab'daki ihtiyaç sahibi Suriyelilere kıyafet ve gıda yardımı ulaştırdık.

Ekiplerimiz El-Bab'da 1500 çocuğa kıyafet, bin aileye gıda paketi ve günlük bin aileye de iftar yemeği yardımında bulundu.

Yardımlarla ilgili AA muhabirine açıklama yapan İMKANDER Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, dernek olarak birinci önceliklerinin bölgede yaşayan insanların gıda sorununun çözümüne katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Bölge halkının yaşam alanlarının elverişli hale getirilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini aktaran Gökdere, bunun yanında gıda malzemesi ve kıyafet gibi ihtiyaçların da giderildiğini belirtti.

Yardımların devam etmesi için destek vermek isteyen hayırseverlere kapılarının her zaman açık olduğunu ifade eden Gökdere, "Ekmeğini Suriye'deki kardeşlerimiz ile paylaşmak isteyen duyarlı Müslüman kardeşlerimizden destek bekliyoruz." dedi.

Anadolu Ajansı

 

 

 

 


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.