İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

On binlerce kişiye sayenizde umut olduk


İMKANDER, Kurban vesilesiyle dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye umut oldu.

On binlerce kişiye sayenizde umut olduk

İMKANDER, Kurban vesilesiyle dünyanın dört bir yanında zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye sayenizde umut oldu.

Sömürgeci devletlerin işgaline uğrayan, açlığa ve susuzluğa maruz bırakılan mazlumların yaşadığı Afrika'da 50 bin kişiye kurban eti ulaştırdı.

Emperyalist devletlerin bombaları altında ezilmeye mahkum bırakılan çocukların, acımasız bir savaşın gölgesinde umut bekleyen kardeşlerimizin memleketi Suriye'de yaklaşık 1500 haneye kurban eti ulaştırarak Türkiye'den bir nebze umut götürdü. Mülteci kamplarında buruk bir bayram kutlayan mazlumlarla kucaklaştı.

Katil Esed Rejimi'nin kuşatması altındaki Doğu Guta'dan kaçarak, TSK'nın özgürleştirdiği bölgelere sığınan Gutalı muhacirler Türkiye'ye teşekkür etti;

Nüfusunun yarısının katledildiği, işgal altında Çeçenistan'da esarete boyun eğmemek için vatanlarını terk etmek zorunda kalan Çeçenlerin yaşam mücadelesi verdiği Gürcistan'ın Pankisi Vadisinde bulunan mülteci kamplarındaki mazlumlara kurban eti ulaştırdık.

Halen Rusya'nın işgali altında bulunan vatanlarının hasretiyle yoğrulan, zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışan mülteci Çeçen anneler, kendilerine gönderilen yardımlardan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.

 - Yüce gönüllü milletimize teşekkürler -


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.