İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Mazlumun umudu olduk


İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Mazlumun umudu olduk

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), kurulduğu 2009 yılından bu yana Kafkasya'da Ortadoğu'ya, Orta Asya'dan Afrika'ya kadar dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmayı başardı.

İstanbul'da, muhacirlere insani yardım ulaştırmayı hedeflereyek başladığımız yolculuğumuzu, dünyanın farklı bölgelerinde savaşlar, işgaller ve emperyalist devletlerin sömürgelerine uğralamaları sonucu mazlum duruma düşmüş kardeşlerimize umut ışığı olarak sürdürüyoruz.

İMKANDER, Arakan'dan Suriye'ye, Afrika'dan Kafkasya'daki mülteci kamplarına kadar çok yere insani yardım ulaştırmayı başarmış durumda.

AFRİKA DAİMA AKLIMIZDA

  • Su kuyuları açıyoruz

Emperyalist devletlerin sömürgesine uğraması sebebiyle, açlık ve kıtlığın hüküm sürdüğü, insanların bir damla su bulabilmek için her gün kilometrelerce yol yürüdüğü Afrika'nın farklı bölgelerinde su kuyuları açarak kardeşlerimize umut ışığı olmayı sürdürüyoruz.

  • Mescitler inşa ettik

Afrikalı Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları en önemli sıkıntılardan biri de ne yazık ki namaz ibadetlerini yerine getirebilecekleri bir mekan bulamamalarıdır. İMKANDER olarak Afrikalı Müslüman kardeşlerimize hem maddi hem de manevi olarak desteklerimizi sağlayabilmek için mescit inşaları gerçekleştirmekteyiz. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Afrika’nın Müslüman nüfusun yoğun olduğu bir çok bölgede mescit açılışları gerçekleştirerek Müslüman kardeşlerimizin namaz ibadetlerine desteğimizi sağladık.

  • Külliyemiz kapılarını mazlumlara açtı

Geçtiğimiz yıl, Afrika Uganda'nın İganga şehrinde inşa ettiğimiz Kemal Karaca Külliyesi'ni hizmete açtık.

Yetersiz şartlar altında eğitim almaya ve barınmaya çalışan ihtiyaç sahibi ve yetim çocukların eğitim ihtiyacının yanı sıra beden ve mental sağlığını da desteklemeyi hedefleyen bir kompleks yapı projesini hayata geçirdik.

Okul, cami ve yetimhane gibi hizmet binalarından oluşan Külliye, bölge halkının önemli insani ihtiyaçlarını karşılıyor.

  • Ramazan'da gönül sofraları kurduk

Açlık ve susuzluğu pençesindeki Afrika'da Ramazan ayı boyunca her gün iftar sofraları açarak mazlumları sevindirdik.

Ramazan boyunca verdiğimiz iftar sofralarında binlerce kardeşimizin karınlarını doyurduk.

  • Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz

Her yıl düzenli olarak Kurban organizasyonları düzenleyerek, Afrika'da on binlerce gerçek ihtiyaç sahiplerine kurban bağışlarınızı ulaştırıyoruz.

Açlığın ve susuzluğun hüküm sürdüğü Afrika'daki kardeşlerimize Kurban bayramında et ulaştırarak kardeşlerimizin açlığının giderilmesine bir nebze olsun katkı sunmaya çalışıyoruz.

 

 


FAALİYETLER
Tümünü gör
Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.