İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık


İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İMKANDER kurulduğu 2009 yılından beri dünyanın dört bir tarafında vekalet yoluyla Kurban organizasyonları düzenleyerek ihtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştırmaya devam ediyor.

Her gün binlerce kişinin açlıktan hayatını kaybettiği Afrika’da birçok insan yılda bir defa et yiyebilmekte. Yıl boyunca kurban bereketinin sürmesi için insani yardım faaliyetlerinde bulunan derneğimiz, hayırseverlerin yurt dışı adak bağışı ile birlikte akika ve şükür kurbanlarını da Afrika'nın farklı bölgelerinde keserek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kurban çalışmalarında Afrika'ya ağırlık veren derneğimiz, sömürgeci devletlerin işgaline uğrayan, açlığa ve susuzluğa maruz bırakılan mazlumların yaşadığı Afrika'da on binlerce kişiye kurban eti ulaştırdık.

"Kurban Umuttur" sloganıyla başlattığı 2023 yılı Kurban Bayramı çalışmalarını tamamlayan derneğimiz, Suriye’de savaşın gölgesinde zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan mazlumlara da kurban eti ulaştırdı.

Ekiplerimiz, kurban etlerini terörden arındırılarak güvenli bölge haline getirilen bölgelerde ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, Suriye halkının savaş içerisindeki 13’üncü Kurban Bayramı’nı geçirdiğini söyledi.

Gökdere, "Suriye halkı 13 yıldır savaşla boğuşuyor. Kurban Bayramı'nın gelmesiyle bu bölgedeki insanların yüzlerinde umut görmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Bizi büyük bir ailenin parçası haline getiren, dualarıyla maddi-manevi destekleriyle daima mazlumların yanında olan gönül dostlarımıza, yurt içi ve yurt dışından bizlere ulaşan kardeşlerimize ve hayırsever halkımıza teşekkür ederiz.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Afrika'da bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Ramazan'da mazlum coğrafyalardaydık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), mübarek Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerinde bulundu.

Soframızı kardeşlerimizle bölüşüyoruz

İMKANDER olarak Ramazan ayı boyunca Afrika'da iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacağız.

Gazze de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz

İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze halkına sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.