İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık


İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İMKANDER kurulduğu 2009 yılından beri dünyanın dört bir tarafında vekalet yoluyla Kurban organizasyonları düzenleyerek ihtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştırmaya devam ediyor.

Her gün binlerce kişinin açlıktan hayatını kaybettiği Afrika’da birçok insan yılda bir defa et yiyebilmekte. Yıl boyunca kurban bereketinin sürmesi için insani yardım faaliyetlerinde bulunan derneğimiz, hayırseverlerin yurt dışı adak bağışı ile birlikte akika ve şükür kurbanlarını da Afrika'nın farklı bölgelerinde keserek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kurban çalışmalarında Afrika'ya ağırlık veren derneğimiz, sömürgeci devletlerin işgaline uğrayan, açlığa ve susuzluğa maruz bırakılan mazlumların yaşadığı Afrika'da on binlerce kişiye kurban eti ulaştırdık.

"Kurban Umuttur" sloganıyla başlattığı 2023 yılı Kurban Bayramı çalışmalarını tamamlayan derneğimiz, Suriye’de savaşın gölgesinde zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan mazlumlara da kurban eti ulaştırdı.

Ekiplerimiz, kurban etlerini terörden arındırılarak güvenli bölge haline getirilen bölgelerde ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, Suriye halkının savaş içerisindeki 13’üncü Kurban Bayramı’nı geçirdiğini söyledi.

Gökdere, "Suriye halkı 13 yıldır savaşla boğuşuyor. Kurban Bayramı'nın gelmesiyle bu bölgedeki insanların yüzlerinde umut görmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Bizi büyük bir ailenin parçası haline getiren, dualarıyla maddi-manevi destekleriyle daima mazlumların yanında olan gönül dostlarımıza, yurt içi ve yurt dışından bizlere ulaşan kardeşlerimize ve hayırsever halkımıza teşekkür ederiz.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.