İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

İMKANDER gönül sofraları kuruyor


İMKANDER, Afrika'dan Suriye'ye kadar pek çok bölgede her gün iftar sofraları kurarak, Türkiye’nin selam ve duasını bu coğrafyalara ulaştırıyor.

İMKANDER gönül sofraları kuruyor

İSTANBUL/

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), dünyanın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalarda binlerce kişilik iftar sofları kurarak, Türkiye’nin selam ve duasını bu coğrafyalara ulaştırıyor.

İMKANDER tarafından Ramazan ayında Afrika'da, Suriye'nin El-Bab kentinde ve Gaziantep'te kurulan sofralarda binlerce ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kuruluyor. Afrika'nın bir çok camisinde kurulan iftar sofralarında binlerce mazlumun karnı doyuyor.

Gaziantep'teki yetimlerin iftar sofrasına yardımseverlerin de katılabileceğini belirten İMKANDER Gaziantep Şube Başkanı Sait Gökdere, "Afrika'da 5 değişik caminin avlusunda kurulan sofralarda 5 bin kişiye, Suriye El Bab'da 3 bin kişiye, Gaziantep'te 250 yetime iftar yemeği veriyoruz. Biz dünyanın hiçbir yerinde yetim çocuklar aç kalmasın istiyoruz. İftar sofraları kuruyoruz. Yardımseverlerin desteğini bekliyoruz. Gaziantep'teki iftar yemeğimize yardımseverler de eşlik edebilirler, yetimlerle birlikte yemek yiyebilirler. “ diye konuştu.

Türkiye'ye sığınan muhacirlere yaptığı yardımlarla tanınan İMKANDER'in yardım seferberliğini Afrika ve Kafkasya'ya da taşıdığını belirten  Genel Başkan Murat Özer, “Açlık ve susuzluğu yaşandığı Afrika’da çok sayıda camide iftar sofraları kuruyoruz,  bu gönül sofralarında binlerce ihtiyaç sahibiyle birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Buralara milletimizin duasını ve selamını bu coğrafyalara iletiyoruz.” diye konuştu.

Dernek, her ay düzenli olarak bu bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine erzak yardımlarını ulaştırmaya da devam ediyor.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.