İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz


İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma gönüllülerini bölgeleye gönderen İMKANDER, depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Bugüne kadar bölgede onbilnlerce kişiye sıcak yemek yardımı ulaştıran İMKANDER ekipleri, evlerinden ayrılarak çadırlara sığınmak zorunda kalmış depremzedelere düzenli olarak sıcak çorba, çiğköfte, dürüm gibi tüketilmesi kolay gıdalar ulaştırıyor.

Depremin ağır hasar verdiği Gaziantep Merkez, Islahiye, Nurdağı ve Kahramanmaraş Merkez'de mobil yemek dağıtım araçlarını faaliyete geçiren dernek, gün boyu afetzedelere kahvaltı ve sıcak yemek dağıtımı yapıyor. Belirli noktalarda dernek tarafından yeniden faaliyete sokulan fırınlarda üretilen ekmeklerle depremzedelerin ihtiyacı karşılanıyor.

Afetin ağır hasar verdiği Suriye'nin İdlib kentinde, derneğin yemekhanelerinde hazırlanan yemekler depremzedelere ulaştırılıyor.

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, "Felaketin yaşandığı andan bugüne kadar deprem bölgesine yardım, yiyecek ve gıda lojistiği konusunda da depremzede kardeşlerimize elimizden gelen katkıyı sunmaya devam ediyoruz. Özellikle Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta konuşlanan mobil ünitelerimizle günde yaklaşık 20 bin kişiye kahvaltı ve sıcak yemek hizmeti veriyoruz." dedi.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.