İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz


İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma gönüllülerini bölgeleye gönderen İMKANDER, depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Bugüne kadar bölgede onbilnlerce kişiye sıcak yemek yardımı ulaştıran İMKANDER ekipleri, evlerinden ayrılarak çadırlara sığınmak zorunda kalmış depremzedelere düzenli olarak sıcak çorba, çiğköfte, dürüm gibi tüketilmesi kolay gıdalar ulaştırıyor.

Depremin ağır hasar verdiği Gaziantep Merkez, Islahiye, Nurdağı ve Kahramanmaraş Merkez'de mobil yemek dağıtım araçlarını faaliyete geçiren dernek, gün boyu afetzedelere kahvaltı ve sıcak yemek dağıtımı yapıyor. Belirli noktalarda dernek tarafından yeniden faaliyete sokulan fırınlarda üretilen ekmeklerle depremzedelerin ihtiyacı karşılanıyor.

Afetin ağır hasar verdiği Suriye'nin İdlib kentinde, derneğin yemekhanelerinde hazırlanan yemekler depremzedelere ulaştırılıyor.

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, "Felaketin yaşandığı andan bugüne kadar deprem bölgesine yardım, yiyecek ve gıda lojistiği konusunda da depremzede kardeşlerimize elimizden gelen katkıyı sunmaya devam ediyoruz. Özellikle Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta konuşlanan mobil ünitelerimizle günde yaklaşık 20 bin kişiye kahvaltı ve sıcak yemek hizmeti veriyoruz." dedi.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Afrika'da bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Ramazan'da mazlum coğrafyalardaydık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), mübarek Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerinde bulundu.

Soframızı kardeşlerimizle bölüşüyoruz

İMKANDER olarak Ramazan ayı boyunca Afrika'da iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacağız.

Gazze de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz

İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze halkına sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.