İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Gazze’de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz


İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze halkına sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan soykırım gün geçtikçe daha da ağırlaşıyor.

4 ayı aşkın süredir İsrail'in yoğun saldırılarına maruz kalan Gazze halkı açlıkla ve hastalıkla başa çıkmaya çalışıyor. Abluka altındaki bölgede yüz binlerce Filistinli aylardır insani yardıma muhtaç durumda hayatta kalmaya çalışırken İsrail, gıda tedarikini giderek kısıtlıyor.

İsrail'in katliamından kaçarak Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan Refah kentine sığınan siviller su, gıda ve barınak gibi temel ihtiyaçlardan mahrum bırakıldığı için hayatını kaybediyor.

Mülteci kamplarında sıcak yemek dağıtımı

Gazze’de bombalar altında yaşam mücadelesi veren Filistinlilere yönelik insani yardım çalışmaları yürüten İMKANDER, son saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana da yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

İsrail'in saldırılarından kaçarak Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan mülteci kamplarına sığınan Gazze halkına yönelik sıcak yemek dağıtımlarımız devam ediyor.

Ekiplerimiz, işgalci İsrail’in saldırıları nedeniyle Refah'ta çadırlarda hayata tutunmaya çalışan sivillere sıcak yemek hazırlayıp dağıtıyor.

GAZZE HALKI ÖLÜYOR, KARDEŞLERİNE SAHİP ÇIK!

İsrail'in yoğun saldırıları altında hayatta kalmaya çalışan Gazzeli kardeşlerimize yardım eli uzatın.

Online Bağış için tıklayınız


FAALİYETLER
Tümünü gör
Afrika'da bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Ramazan'da mazlum coğrafyalardaydık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), mübarek Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerinde bulundu.

Soframızı kardeşlerimizle bölüşüyoruz

İMKANDER olarak Ramazan ayı boyunca Afrika'da iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacağız.

Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.