İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Gazze'de soykırım var


İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Gazze'de soykırım var

İsrail Hapishaneleri'ndeki Filisitinli tutsakların serbest bırakılması ve 2006'dan bu yana devam eden Gazze Kuşatması'nın sonlandırılması amacıyla Filistin tarafından başlatılan Aksa Tufanı Operasyonu'na sivilleri katlederek cevap veren İsrail Gazze'deki saldırılarını sürdürüyor.

Gazze'de çok sayıda hastane, cami ve okulun yerle bir edildiği İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı her geçen gün artıyor.

1967'den beri İsrail'in 800.000'den fazla Filistinliyi tutukladığı tahmin ediliyor. Filistinli erkeklerin yüzde 40'ı hayatlarının bir döneminde İsrail hapishanelerinde bulundu.

2023 yılı itibarıyla İsrail hapishanelerinde 170'i çocuk olmak üzere tahminen 5.000'den fazla Filistinli bulunmaktadır.

Gazze'de elektrik, su ve doğalgaz yok.

Gıda tükenmek üzere.

İsrail, Mısır-Gazze sınırından yardımların ulaşmasını engellemek için sınır hattını sürekli olarak bombalıyor.

Bu bir soykırımdır.

İsrail, 75 yıldır sistematik olarak işgal ettiği Filistin topraklarında Filistinli kalmamasına çalışıyor.

İsrail, Filistin Halkına soykırım uyguluyor.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.