İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

El-Bab'da yaraları sarmaya devam ediyoruz


Ramazan ayı öncesinde Suriye El Bab’da yaşayan ve savaş mağduru 350 anneye kıyafet, 6 engelliye ise akülü sandalye dağıttık.

El-Bab'da yaraları sarmaya devam ediyoruz

Ramazan ayı öncesinde Suriye'nin El Bab'da yaşayan ve savaş mağduru 350 anneye kıyafet, 6 engelliye ise akülü sandalye dağıtıldı.

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) tarafından Suriye'deki iç savaşta yakınlarını kaybeden ve El Bab'da yaşayan 350 kadına kıyafet dağıtımı yapıldı. Ayrıca dernek gönüllüleri El Bab'da önceden tespit edilen felçli ve yürüyemeyen 6 kişiye de akülü sandalyelerini teslim etti.

Yardımlar hakkında bilgi veren İMKANDER Gaziantep Temsicisi Sait Gökdere, "Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde El Bab'da bulunan şehit yakınlarını, annelerini sevindirmek istedik. Ayrıca felçli yürüyemeyen, tekerlekli sandalyesi bile bulunmayan 6 engelli kardeşimizi tespit ettik. Hem kıyafet yardımlarını hem de akülü tekerlekli sandalyelerini teslim ettik. Zor koşullarda yaşayan bu anaların yüzleri, hayırseverlerin destekleri ve dernek gönüllülerimizin çabaları ile güldü. İMKANDER olarak benzeri yardımları yılın belirli zamanlarında ve özellikle bayramlarda yapmaya çalışıyoruz. Amacımız bu insanların yalnız olmadığını görmeleri ve bu mazlumların dualarını almaktır. Bu insanların yaşadığı sevinç, mutluluk ve heyecan gönüllülerimizin ve destekçilerimizin çektiği her sıkıntı için yeterli oluyor" diye konuştu.

Gökdere, Suriyelilere yönelik destek ve yardımları sürdürmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.