İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Çocuklarımıza kışlık giysi dağıttık


Suriye'nin özgürleştirilmiş bölgelerindeki okullarda bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli çocuklara kışlık giysi yardımı dağıttık.

Çocuklarımıza kışlık giysi dağıttık

Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) teröristlerden arındırarak özgürleştirdiği bölgelerde bulunan okullarda kışlık giysi yardımı dağıttık.

Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara elini uzatmak için çalışan derneğimiz, Suriye'deki çocuklarımızı da unutmadı.

Ekiplerimiz, yaklaşan kış mevsimi sebebiyle özgürleştirilmiş bölgelerde bulunan okullardaki çocuklarımıza kışlık giysi hediye etti.

Kendi ülkelerinde adeta mülteci hayatı yaşayan Suriye halkının çocukları daha güzel bir gelecek inşa etmek için zor şartlar altında eğitim hayatlarını devam ettirmekte.

Çocuklarımızın güzel bir gelecek için savaşın gölgesinde devam ettirdiği eğitim hayatına kış mevsimi engel olmasın diye onlara kışlık giysi yardımına devam ediyoruz.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren İMKANDER Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü, "Yaklaşan soğuk kış ayları öncesi 'Bin Çocuğa Bin Mont, Bin Bot' projesiyle Suriye'deki yetim, yoksul ve fakir çocuklara kışlık bin mont ve bin bot dağıtımı gerçekleştirdik. Önümüzde soğuk kış günleri var ve biz istedik ki çocuklar üşümesin. Ayrıca Suriye'deki 3 okulda eğitim gören çocuklara da 600 adet okul kıyafeti dağıtımı yaptık" dedi.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.