İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Birlikte aşacağız


Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma gönüllülerini bölgeleye gönderen derneğimiz, depremzedelerin yaralarını sarmak için başlattığı seferberliği devam ettiriyor.

Bugüne kadar bölgede on binlerce kişiye sıcak yemek yardımı ulaştıran ekiplerimiz, evlerinden ayrılarak çadırlara sığınmak zorunda kalmış depremzedelere düzenli olarak sıcak çorba, çiğköfte, dürüm ve hazır makarna gibi tüketilmesi kolay gıdalar ulaştırmaya devam ediyor.

Depremin ağır hasar verdiği Gaziantep Merkez, Islahiye, Nurdağı ve Kahramanmaraş Merkez'de mobil yemek dağıtım araçlarını faaliyete geçiren derneğimiz, gün boyu afetzede kardeşlerimize kahvaltı ve sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

Derneğimizce, afetin yaşandığı belirli noktalarda yeniden faaliyete geçirilen fırınlarda ürettiğimiz ekmekleri depremzede kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında insani yardım çalışmalarına devam eden ekiplerimize depremden ağır etkilenen Suriye'nin İdlib kentinden bulunan yemekhanelerimizde hazırlanan yemekler her gün aralıksız olarak mazlumlara ulaştırılıyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden 11 il etkilendi. Depremin ilk gününden itibaren depremzedelerin yardımına koşan derneğimiz, binlerce ton yemek dağıttı. Derneğimizin Gaziantep Temsilcisi Sait Gökdere, depremin ilk anından itibaren vatandaşların yardımına koştuklarını ifade ederek, "Gaziantep, İslahiye, Nurdağı, Fevzi Paşa, Türkoğlu, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ton çiğ köfte, 15 bin kişiye sıcak çorba, 5 bin kişiye makarna, 5 bin kişiye tavuk döner dürümü, 30 bin adet hazır makarna, Suriye'nin İdlib kentinde de her gün 500 adet olmak üzere 5 bin aileye yemek dağıtımı yaptık. Bu hayırda bize desteklerini esirgemeyen kardeşlerimize teşekkür ederiz. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' diyen bir Peygamberin ümmeti olarak bunu kendimize görev gördük. Kendimizde bir depremzede olarak bu kardeşlerimizin derdiyle dertlenmek zorundaydık" diye konuştu.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.