İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

Bir köyü daha suya kavuşturduk


Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika ülkelerinde yaşanan susuzluk ve temiz suya ulaşılamamasından dolayı ortaya çıkan ölümler artarak devam ediyor. Dünya nüfusunun dörtte birinin temiz su kaynaklarından mahrum olduğu ve her yıl çoğu çocuk yaklaşık 10 milyon insanın kirli su ile bulaşan hastalıklar sebebiyle öldüğü biliniyor.

Afrika'daki bu durumu düzeltmek için Türkiyeli yardım kuruluşları seferber olmuş durumda. İMKANDER olarak biz de Afrika'da bu doğrultuda Hisseli Su Kuyusu projeleri gerçekleştirerek temiz içme suyuna muhtaç en ücra yerleşim bölgelerine ulaşmaya çalışıyoruz.

Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol yürümek zorunda kalan bölge halkı Sakarya Şehitleri Su Kuyusu sayesinde artık temiz suya ulaşabilecek.

Sakarya Şehitleri Su Kuyusuna destek vererek Afrika'daki susuzluğun bitirilmesinde önemli bir katkıda bulundukları için bağışçılarımıza İMKANDER ailesi olarak teşekkür ederiz. 

Afrika'nın çeşitli bölgelerinde açtığımız hisseli su kuyuları

MALAZGİRT ŞEHİTLERİ SU KUYUSU PROJESİ

Afrika'da hisseli su kuyuları projelerimiz devam ediyor.

Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu projesine 1.000 TL destek vererek hissedar olabilirsiniz.

Online Bağış için: Malazgirt Şehitleri (Kredi veya Banka kartınızla bağış yapmak için tıklayınız.)

Banka Hesapları: Banka Hesaplarımız (Banka hesaplarımız üzerinden bağış yapmak için tıklayınız)

 

 


FAALİYETLER
Tümünü gör
Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.