İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

5 bin çocuğa kışlık giysi


Suriye'deki mülteci kamplarında kalan yaklaşık 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımında bulunduk.

5 bin çocuğa kışlık giysi

Suriye'de, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu tarafından terörden arındırılarak özgürleştirilen bölgelerde bulunan kamplara kışlık giysi yardımı götürdük.

Dünyanın dört bir yanında mazlumlara el uzatmak için çalışan derneğimiz, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" yardım kampanyası kapsamında Suriye'de mazlumlara yönelik yardımlarını sürdürüyor.

5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı

Ekiplerimiz, Suriye'nin özgürleştirilmiş bölgelerinden bulunan kamplarda 5 bin çocuğa mont, bot, hırka ve eldiven gibi kışlık giysi yardımı dağıttı.

Yapılan yardım çalışmalarıyla alakalı bilgi veren İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Suriye'deki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kışlık mont, bot, hırka, kazak ve eldiven dağıttık. Bizlere gelmiş olan yardımları Suriye'nin mazlum çocuklarına dağıttık. 2 kampta yaklaşık bine yakın çocuk var. Onlar üşümesin diye kış öncesi dağıttık. Bu konuda bize destek veren hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Onların gönderdiği yardımları o yetimlere ulaştırdık. Ne hastalık nede savaş bizim yardımlarımızı durduramaz." ifadeleri kullandı.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Kurbanlarımız Afrika'daki kardeşlerimize

İMKANDER Kurban organizasyonunda bu yıl da Afrika'ya öncelik verecek. Hisse bedeli 1.750 TL olarak belirlendi.

Depremzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediyesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde konteyner kentlerde kalan afetzede çocuklara oyuncak ve pamuk şeker hediye ettik.

Birlikte aşacağız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu bölgelerde çadırlarda kalan afetzede kardeşlerimize her gün aralıksız olarak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Depremzedelere sıcak yemek ikram ediyoruz

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

1 Öğün Yemek Kampanyası

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için 1 Öğün Yemek Kampanyası başlattık

Geçmiş olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi için gün seferberlik günüdür. Tüm yardımlar AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Mazlumun umudu olduk

İMKANDER, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın pek çok bölgesinde mazlumlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

Dünyanın dört bir yanında, zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan on binlerce aileye kurban eti ulaştırdık.