İMKANDER Derneği > FAALİYETLER |

5 bin çocuğa kışlık giysi


Suriye'deki mülteci kamplarında kalan yaklaşık 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımında bulunduk.

5 bin çocuğa kışlık giysi

Suriye'de, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu tarafından terörden arındırılarak özgürleştirilen bölgelerde bulunan kamplara kışlık giysi yardımı götürdük.

Dünyanın dört bir yanında mazlumlara el uzatmak için çalışan derneğimiz, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" yardım kampanyası kapsamında Suriye'de mazlumlara yönelik yardımlarını sürdürüyor.

5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı

Ekiplerimiz, Suriye'nin özgürleştirilmiş bölgelerinden bulunan kamplarda 5 bin çocuğa mont, bot, hırka ve eldiven gibi kışlık giysi yardımı dağıttı.

Yapılan yardım çalışmalarıyla alakalı bilgi veren İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Suriye'deki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kışlık mont, bot, hırka, kazak ve eldiven dağıttık. Bizlere gelmiş olan yardımları Suriye'nin mazlum çocuklarına dağıttık. 2 kampta yaklaşık bine yakın çocuk var. Onlar üşümesin diye kış öncesi dağıttık. Bu konuda bize destek veren hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Onların gönderdiği yardımları o yetimlere ulaştırdık. Ne hastalık nede savaş bizim yardımlarımızı durduramaz." ifadeleri kullandı.


FAALİYETLER
Tümünü gör
Afrika'da bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Malazgirt Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı Afrika'ya ulaştırıyoruz

İMKANDER her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanında Kurban organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. Afrika'da Kurban Hisse Bedeli 3.500 TL olarak belirlendi.

Ramazan'da mazlum coğrafyalardaydık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), mübarek Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumlara yönelik insani yardım faaliyetlerinde bulundu.

Soframızı kardeşlerimizle bölüşüyoruz

İMKANDER olarak Ramazan ayı boyunca Afrika'da iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacağız.

Gazze de sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyoruz

İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze halkına sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze'de soykırım var

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze'ye başlattığı saldırı soykırıma döndü

Bir köyü daha suya kavuşturduk

Afrika'da şehitlerimiz adına hisseli su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Uganda'nın Kamuli şehrinde açtığımız Sakarya Şehitleri Su Kuyusu bölge halkına umut oldu.

Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) “Kurban Umuttur” sloganıyla düzenlediği vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında dünyanın dört bir yanında kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.