İMKANDER Derneği > BASINDA BİZ |

Depremzedelere ücretsiz saç kesimi


İMKANDER öncülüğünde Gaziantep’ten götürülen berberler Adıyaman’daki konteyner kentte depremzedelerin saçlarını ücretsiz kesti.

Depremzedelere ücretsiz saç kesimi

İMKANDER sivil toplum kuruluşu aracılığıyla gönüllü berberler, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yer alan konteyner kentte kalan depremzede yetişkin ve çocukların saçlarını ücretsiz kesti. Ayrıca konteyner kentte bulunan çocuklara da oyuncak ve pamuk şeker dağıtıldı. Depremzede çocukların mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Deprem yaralarının hep birlikte el ele verilerek sarılacağını belirten İMKANDER Gaziantep Şubesi Başkanı Said Gökdere, "Adıyaman Gölbaşı konteyner kente Gaziantep'ten götürmüş olduğumuz gönüllü berber kardeşlerimiz, konteyner de bulunan büyük, küçük tüm kardeşlerimizi tıraş etti. Ayrıca konteynırlarda bulunan çocuklara pamuklu şeker ve oyuncak dağıtımı yaptık. Rabbim tüm hayırsever kardeşlerimizden razı olsun. Bu tıraş organizesinde bize desteklerini esirgemeyen Halil İbrahim Ballı, Zeki Adlım, Murat, Efe ve Mutlu Ballı ustalarımıza teşekkür ederim . Biz biliyoruz ki orada banyo yapma imkanı çok fazla değil. Ayrıca çocukları nasıl sevindirebiliriz onların bu psikolojik travmayı atlatmaları konusunda çocuklara pamuk şeker ve oyuncak dağıtmayı uygun gördük. Biz bu depremin yaralarını millet olarak birlikte nasıl sarar acıları nasıl dindiririz gayretindeyiz. Bu yüz yılın felaketi olan bu acıları devlet millet birliği ile sağlayacağız inşallah. Ben kendimde depremzedeyim ama ben ayaktayım Rabbim'e hamdolsun” diye konuştu.


BASINDA BİZ
Tümünü gör
İMKANDER depremzedeleri yalnız bırakmadı

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), depremde vatandaşları yalnız bırakmayarak onlara sıcak yemek ulaştırdı.

İMKANDER deprem bölgesinde

İnsani Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) ekipleri, depremin vurduğu Gaziantep, Kahramanmaraş ve Suriye'nin İdlib kentinde mobil yemek araçları ile depremzedelere sıcak yemek ikram ediyor.

STK'lerin deprem bölgesindeki yardım seferberliği sürüyor

Sivil toplum kuruluşları (STK), "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede yaraları sarmak için insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

400 yetim çocuğa kışlık giyim yardımı Medya

Suriye’nin Elbab kentindeki 400 yetim çocuğa kışlık giyim yardımında bulunduk.

Başakşehir mültecilere kucak açtı Medya

Başakşehir Belediyesi, 20 Haziran Dünya Mülteci Günü’nde savaş ve çatışmalar yüzünden evlerinden ayrılmak zorunda kalan mültecileri unutmadı. - BASINDA BİZ

İMKANDER'in acı günü - Basın

İMKANDER’in kurucularından Çeçen gazi İmran Abdülazimov Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede vefat etti.

İdlib halkına gıda kömür ve battaniye yardımı - MEDYA

İMKANDER Suriye’nin İdlib kent merkezi ve rejimin saldırılarından kaçarak çadırlarda yaşayan İdlibli ailelere sıcak yemek, battaniye, kömür ve gıda kolisi dağıttı.